Wyjątkowe święto tradycji i kultury województwa Lubuskiego - 26.06.2012 początek godz.8.00

Wyjątkowe święto tradycji i kultury województwa Lubuskiego

Poznaj smak, zapach i wyjątkowy charakter naszego kraju. Zasmakuj tradycyjnej kuchni polskiej i dotknij prawdziwej lokalnej kultury. Weź udział w wyjątkowym święcie – Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich. Poznaj Polskę od kuchni…

 

 

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie, przygotowane by podkreślić jak ważne jest, by idąc z duchem czasu pielęgnować lokalną kulturę
i tradycję. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności
i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.

 

Aby podkreślić rolę Kół Gospodyń Wiejskich w promowaniu bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze każdego regionu przygotowane zostało pięć konkursów angażujących Koła z całej Polski. Szczypty pikanterii konkurencjom dodadzą nagrody finansowe, które Koła mogą zdobyć na każdym etapie rywalizacji.

 

Spotkajmy się w Muzeum Etnograficznym Zielonej Górze - Ochli

Lubuski Finał Festiwalu odbędzie 26 czerwca 2021 r. w przepięknym skansenie w Ochli. Będzie to sposobność nie tylko do oglądania rywalizacji lubuskich kół gospodyń wiejskich, ale także udziału w rodzinnych warsztatach tradycyjnych. Nie zabraknie także wyrobów regionalnych oraz wyjątkowej oprawy muzyczno-tanecznej Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa.

Ponadto Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z Polską Organizacją Turystyczną zachęcać będą do odkrywania wyjątkowych atrakcji Ziemi Lubuskiej, przy wykorzystaniu Polskiego Bonu Turystycznego.

Pięć wejść na żywo w programie TVP 2 Pytanie na Śniadanie w godz: 8.03; 8.47; 9.35; 10.15; 10.55

.

Finał Festiwalu

Laureaci Lubuskiego Finału reprezentować będą region 25 września 2021 r. na PGE Narodowym w Warszawie, podczas Finału Festiwalu. Wówczas rozstrzygnięte zostaną konkursy i wyłonione Laureatki nagród głównych, które zostaną wręczone Zwycięzcom w trakcie uroczystej gali. Na zakończenie uczestnicy Festiwalu zostaną zaproszeni na koncert „Roztańczony PGE Narodowy”.

 

Festiwal otrzymał Patronat Honorowy Pani Marszałek Województwa Lubuskiego – Elżbiety Polak, a każda edycja transmitowana będzie na żywo w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP 2.

Więcej informacji na stronie: www.festiwalpolskaodkuchni.pl

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego województwa lubuskiego