Komunikat o błędzie

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w Drupal\gmap\GmapDefaults->__construct() (linia 107 z /var/www/clients/client23/web28/web/sites/all/modules/gmap/lib/Drupal/gmap/GmapDefaults.php).

Szlaki turystyczne w Rzeczpospolitej Ptasiej

Szlaki turystyczne w Rzeczpospolitej Ptasiej są ważnym elementem produktu turystycznego "Rzeczpospolita Ptasia", wykorzystującego niezwykle wartościowe walory przyrodnicze Ujścia Warty. Od 2002 r. produkt ten wzbogacony został o kolejne atrakcje skierowane m.in. do turystów zainteresowanych przyrodą, obserwacją ptaków i fotografowaniem. Od roku 2010 wytyczono i oznakowano 6 ptasich szlaków turystycznych o łącznej długości 72 km wiodących przez tereny chronione-Park Krajobrazowy, Natura 2000 i sąsiedztwo Parku Narodowego „Ujście Warty”. Szlaki Gęgawy, Derkacza, Kani i Dudka oznakowane jako piesze, dostępne są również dla rowerzystów, Szlak Dzięcioła, to ścieżka przyrodniczo-edukacyjna, Szlak Zimorodka to trasa kajakowa. W terenie rozmieszczono 8 tablic z mapami i informacjami o szlakach.
Turyści odwiedzający Rzeczpospolitą Ptasią i wędrujący po parku narodowym wielokrotnie zwracali uwagę na brak infrastruktury turystycznej. W związku z tym, TPS podjął się wytyczenia i oznakowania szlaków pieszych w Rzeczpospolitej Ptasiej. Szlakom nadano nazwy ptaków, które można spotkać wędrując daną trasą. Stanowi to zachętę i wyzwanie dla turystów, aby podczas wędrówki zobaczyć, a czasem sfotografować dany gatunek. Szlak dzięcioła, który ma charakter ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej przyciąga rodziny i wycieczki szkolne, szlak kani prowadzi nad jezioro. Szlak zimorodka ułatwia kajakarzom obserwacje w pobliskich rezerwatach przyrody oraz umożliwia odpoczynek w wyznakowanym miejscu. Z relacji turystów wynika, że cennym walorem ptasich szlaków, jest to, że nie ma na nich tłumów turystów.
 

Towarzystwo Przyjaciół Słońska "Unitis Viribus"
ul. Puszkina 44 
66-436 Słońsk
tel.: 95 757 24 45, 95 757 22 12
fax: 95 757 24 45 
e-mail: tps@tps-unitisviribus.org.pl
https://www.tps-unitisviribus.org.pl/kontakt
 

Lokalizacja: 

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego województwa lubuskiego