Święto Parku Książęcego w Żaganiu -2 sierpnia 2021

W najbliższą niedzielę 29 sierpnia w godzinach 12.00-20.00 zapraszamy do Żagania na Święto Parku Książęcego. Pierwsze wzmianki na temat żagańskiego parku pojawiły się w XVII wieku. Największy wpływ na kształt założeń pałacowo-parkowych miała księżna żagańska Dorota de Talleyrand-Périgord. Park pałacowy otrzymał nowy, romantyczny charakter, według projektu Friedricha Teicherta. Układ parkowy podzielony został na dwie części: wewnętrzną z licznymi zabudowaniami oraz zewnętrzną, otwartą na otaczającą go okolicę. Inspirację dla wprowadzanych zmian stanowił Park Mużakowski. Do dziś żagański park zachwyca swoim pięknem i jest ulubionym miejscem spacerów mieszkańców oraz turystów.

W ramach Święta Parku na najbliższą niedzielę przewidziano szereg atrakcji dla małych i dużych: zawody wędkarskie Złota Rybka na rzece Bóbr przy Młynówce, Wielkie Bicykle z Pałacu Wiechlice na przedzamczu, warsztaty Street Art „Maszkaron” przy fontannie „Żabka”, kajaki na kanale Bobru, pociąg do kultury – podróż koleją po parku, gokarty, Smaczne Podzamcze, gry parkowe, strefę relaksu z jogą, animacje dla dzieci, stoiska z rękodziełem, koncerty (Filip Ślęzak, Siostry Massier), teatrzyk na dziedzińcu, zwiedzanie epokowe parku i nocne zwiedzanie pałacu książęcego. Imprezę zakończy widowisko na podzamczu „Cyrk Tarabumba”. Ponadto na dziedzińcu pałacu zagości Piknik rodzinny, w trakcie którego w mobilnym punkcie szczepień będzie można zaszczepić się szczepionką marki Johnson & Johnson (od 12.00 do 18.00).

Ze względu na bogaty program imprezy, poszczególne działania będą odbywały się równolegle w różnych częściach parku. Uczestnicy wchodzący głównym wejściem od ul. Szprotawskiej otrzymają mapki sytuacyjne, na których będą znajdowały się lokalizacje przygotowanych atrakcji.

 

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego województwa lubuskiego