Majaland Kownaty

Majaland Kownaty to pierwszy tematyczny całoroczny Park Rozrywki w Polsce o łącznej powierzchni 20 000 metrów kwadratowych zlokalizowany przy autostradzie A2 w województwie Lubuskim. w Parku znajduje się 26 atrakcji z których mogą korzystać całe rodziny. Park scenograficznie nawiązuje do tematyki bajek pszczółki Mai, Heidi z alpejskiej wioski oraz wikinga Vica, z ogromną dbałością o szczegóły dekoracyjne. Majaland Kownaty składa się z dwóch stref po brzegi wypełnionych atrakcjami - strefy wewnętrznej o powierzchni 10 000m2 czynnej przez cały rok oraz strefy zewnętrznej również o powierzchni 10 000m2 czynnej od wczesnej wiosny do późnej Jesieni. Obok szerokiej oferty atrakcji w Majaland Kownaty znaleźć można również restaruację oraz punkty gastronomiczne. W parku znajduje się także sklep z pamiątkami nawiązującymi do atrakcji parku. Park rozpoczął działalność 29.09.2018 roku i jest unikatową inwestycją na skalę Polski, jednocześnie jest wciąż rozbudowywany. 29.06.2019 r. uruchomiony został pierwszy w Polsce w pełni drewniany rollercoaster, tym razem związany z przerażającym światem wilkołaków
Majaland Kownaty ma w perspektywie budowę nowych atrakcji. Obecnie trwa budowa nowej części strefy zewnętrznej - strefy wikingów. W tej strefie znajdą się dwie duże atrakcje - takie jak Disk'o Coaster oraz Splash Battle produkowane przez czołowych producentów atrakcji w Europie oraz tematyzowany punkt gastronomiczny i sklep. W kolejnych latach planuje się budowę nowych atrakcji oraz ekspansję produktu na inne województwa poprzez budowę siostrzanych parków w dużych miastach Polski.

W Majaland Kownaty można odkryć magiczny świat i przeżyć wyjątkowe spotkania z bohaterami Parku – uwielbianą przez wszystkich Pszczółką Mają, Guciem czy Heidi. Bajkowi bohaterowie zabierają  na wspaniałą wycieczkę po całkowicie zadaszonej strefie wewnętrznej parku. Dla lubiących prędkość i dreszcz emocji możliwość wybrania się na przejażdżkę Rollercoasterem Wikingów, który z oszałamiającą prędkością zabiera w niesamowitą podróż wzdłuż ostrych skał do wnętrza jaskini. Z Totemu Wikingów można podziwiać panoramę całego parku. Wraz ze Szkołą Latania można nauczyć się latać pedałując tak szybko, jak tylko można aby unieść się wysoko. Warto odkryć wszystkie atrakcje w strefie zewnętrznej parku Majaland Kownaty, wejść na szczyt Wulkanu oraz podziwiać wspaniałe widowisko Tańczących Fontann. Nie można również zapomnieć o odwiedzeniu kóz na Farmie Zwierząt Heidi i możliwości poznania zasad ruchu drogowego w Miasteczku Samochodowym oraz wejść do świata wilkołaków z prędkością ponad 85 km/h na pierwszym w Polsce drewnianym rollercoasterze Wilkołak, który osiąga wysokość 22 metrów. Nowa kolejka górska ma 618 metrów długości, a tematem atrakcji jest podróż przez mroczny świat wilkołaków. Majaland Kownaty to gwarancja dnia pełnego emocji i rodzinnej zabawy.
Razem z powstaniem Majaland Kownaty zauważono duży wzrost odwiedzalności lokalnych hoteli i ośrodków wypoczynkowych w regionie. Lokalizacja parku i reklama zachęciła turystów z całej Polski do odwiedzania województwa i zapoznania się z bogatą ofertą regionu. Nastąpiło duże wzmożenie ruchu turystycznego indywidualnego i grupowego. Majaland Kownaty stworzył również możliwość podjęcia pracy dla mieszkańców regionu, co przekłada się na społeczne i ekonomiczne  znaczenie produktu turystycznego. Głównym odbiorcą - klientem parku są rodziny, co gwarantuje zacieśnienie więzi poprzez rodzinną zabawę i wspólne spędzanie czasu.

 

Kownaty Park I Sp. z o.o.
daniel.zielinski@majalandkownaty.pl
+48538896997
66-235 Kownaty
Kownaty 17, Torzym
 

Lokalizacja: 

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego województwa lubuskiego