Usługi "DER-POL" Grażyna Dereń witamy wśród naszych członków

Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR"  wzbogaca się o nowych członków

Decyzją Zarządu "LOTUR" witamy wśród naszych członków kolejnego kandydata Usługi "DER-POL" Grażyna Dereń  z Lubiechni Wielkiej.

Gospodarstwo rolno-agroturystyczne Dereniówka (woj. lubuskie) – oferta gospodarstwa bazuje na dużym doświadczeniu gospodyni Grażyny Dereń, jako kucharza oraz wielokrotnej laureatki ogólnopolskich konkursów kulinarnych m.in. "Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów". Gospodyni jest znaną propagatorką regionalnego dziedzictwa kulinarnego na terenie województwa lubuskiego, gdyż oprócz prowadzenia kulinarnych działań edukacyjnych w swoim gospodarstwie, aktywnie publikuje artykuły w prasie rolniczej i realizuje filmy o żywnościowych produktach regionalnych Ziemi Lubuskiej. Oferta edukacyjna oparta jest o warsztaty kulinarne oraz kursy gotowania i pieczenia dla różnych grup wiekowych dzieci, ale przede wszystkim dorosłych. Program edukacyjny „Warsztaty kulinarne” obejmuje przygotowywanie produktów tradycyjnych, które zostały przez gospodynię wprowadzone na LPT, czyli: schab tradycyjny słubicki, chleb domowy na zakwasie, pierogi z kaszą gryczaną i twarogiem, pierogi z kapustą i grzybami leśnymi oraz nalewka z owoców derenia. Do działań kulinarnych, jakie są oferowane w gospodarstwie zalicza się również tradycyjne przetwórstwo żywności, np. smażenie konfitur, wędzenie wędlin, kiszenie ogórków lub suszenie grzybów i owoców. Wszystkie sporządzone potrawy oraz produkty żywnościowe są przez turystów degustowane i omawiane na kolacji wspólnie z gospodynią prowadzącą warsztaty kulinarne [www.dereniowka.com.pl].

Bardzo nas cieszy chęć wstępowania do naszej organizacji zapraszamy pozostałe podmioty , który na sercu leży rozwój i promocja lubuskiej turystyki.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego województwa lubuskiego