Nowi Członkowie w Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Decyzją Zarządu Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej "LOTUR" w poczet naszych członków przyjęto  Camy Bogdan Kasperski" Anielskie Ogrody" z Budachowa.

„Anielskie Ogrody” to ekologiczne gospodarstwo rolne z przydomowym ogrodem.   Z ogrodu ekologiczne warzywa, owoce, zioła, kwiaty trafiają prosto do anielskiej kuchni.

Ekologia i permakultura

 Ekologia realizowana jest w oparciu o bioróżnorodność i elementy permakultury. Stosowane są różne techniki upraw, szczególnie „no dig” czyli bez przekopywania ziemi oraz różne metody ściółkowania. Na przykład warzywa rosną na górkach i wałach permakulturowych, na rabatach wyniesionych i zagłębionych. Właściciele zajmują się metodami uzyskania dużej ilości próchnicy w glebie oraz budowaniem bogatego profilu glebowego.

Ekoedukacja, warsztaty i szkolenia w ogrodzie

 

Państwo Kasperscy pokazują jak uprawiać ogród z poszanowaniem przyrody i korzyścią dla człowieka. Edukują na konkretnych, praktycznych przykładach. Zdrowa ziemia – zdrowe jedzenie – zdrowi ludzie. Inspirują osoby chcące uprawiać własne ogrody w podobny sposób.

Gratulujemy nowym członkom :) zapraszamy do współpracy . Zachęcamy samorządy, hotele, gospodarstwa agroturystyczne , przedsiębiorstwa działające w branży turystycznej wstępujcie do naszej organizacji    WARTO , w ilości siła, razem zrobimy więcej na rzecz rozwoju i promocji turystyki w naszym pięknym województwie.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego województwa lubuskiego