Poznajemy bliżej mapę lubuskich producentów – Nawigator Lubuski, cz.III
(Powiat Międzyrzecki)
Zapraszamy do zapoznania się z mapą lubuskich producentów – Nawigator Lubuski, wydaną przez Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego. Odkryjmy wspólnie lubuskie smaki i rękodzieło, powstające niedaleko Waszego miejsca zamieszkania. Mamy nadzieję, że dzięki mapie znajdziecie miejsca z produktami, które zadowolą Wasze kubki smakowe, a oferowane rękodzieło spełnia oczekiwania estetyczne.
W niniejszym artykule znajdą Państwo informacje o producentach, którzy wypełnili formularz zgłoszeniowy, w celu pojawienia się w publikacji.
Czas na kolejną podróż po mapie smaków i rękodzieła województwa lubuskiego. To już trzecia nasza przygoda! Po powiecie gorzowskim i powiecie krośnieńskim,
z których relacje znajdziecie na naszej stronie czas na powiat międzyrzecki. Ponownie poznamy bliżej wytwórców, którzy wypełnili formularz zgłoszeniowy w celu pojawienia się w publikacji i wspólnie udowodnimy, że warto wspierać lubuskich producentów oraz kupować lokalnie!
Jaki jest międzyrzecki produkt regionalny?
Epitetów opisujących smak i rękodzieło powiatu międzyrzeckiego może być wiele. Jest przepysznie, regionalnie, ekologicznie, zachwycająco oraz inspirująco! Mamy nadzieję, że odwiedzając miejsca, o których wspomnimy dołożycie do nich również swoje własne odczucia. W powiecie międzyrzeckim znajdziemy producentów
z branży produktów: pszczelarskich, ekologicznych, mlecznych, a także agroturystykę i wyjątkowe rękodzieło. Zapewniamy, że będzie to kolejny przekrój produktów regionalnych i miejsc, dzięki którym zachęcimy Was do szerszego odkrywania województwa lubuskiego.
Kraina miodem płynąca
W każdej naszej podróży nie możemy zapomnieć o miodzie. Dziś to właśnie od niego rozpoczniemy naszą przygodę smaków. Nie będziemy słodzić, ponieważ nie jest to potrzebne! Słodki miód od międzyrzeckich pszczelarzy w zupełności zapewni, że nie będziecie potrzebowali więcej cukru. Praca pszczół jest w powiecie doceniana i przy współpracy z doświadczeniem i pasją pszczelarza sprawia, że powstaje miód, który zadowoli Wasze kubki smakowe. Zakupicie go bezpośrednio od pszczelarzy wysyłkowo, czy na targowiskach miejskich. Najlepiej prześledźcie piktogramy na mapie lub skontaktujcie się bezpośrednio z pszczelarzem.
Pasieka Trzebiszewo (Trzebiszewo)
Paklickie Miody (Międzyrzecz)
Rolniczy Handel Detaliczny Marta Lang (Lutol Mokry, Trzciel)
Pasieka Cud Miód (Nowa Niedrzwica, Międzyrzecz)
Gospodarstwo Pasieczne Stanisław Trojanowicz (Trzciel)
Potrzebuję odpocząć…
Zapraszamy do powiatu międzyrzeckiego! Dokładniej w malownicze tereny nieopodal Międzyrzecza, gdzie funkcjonuje Agroturystyka Maya (Gorzyca 35, Międzyrzecz). Zapewniamy, że tu w pełni odpoczniecie od zgiełku miast i będziecie chcieli przyjeżdżać częściej, aby spędzić czas w otoczeniu przyrody. Na miejscu będziecie mieli możliwość skorzystania z bazy noclegowej oraz pola namiotowego. Czekać będą też liczne atrakcje: możliwość jazdy konnej, pływania kajakiem czy odwiedzenia urokliwego mini zoo. Macie ochotę na degustację wina lub przejażdżkę zabytkowym traktorem i bryczką? Dla lubuskich producentów to żadne wyzwanie! Z nimi przecież wszystko jest możliwe. Zapraszamy do Folwarku Pszczew (ul. Stefana Batorego 11, Pszczew). To miejsce wielokrotnie odznaczane nagrodami, co poświadcza wysoką jakość serwowanych usług oraz wytwarzanych produktów. Dziedzictwo Kulinarne,
I miejsce w konkursie Rolnik – Farmer Roku, Złoty Medal zdobyty podczas Winobrania 2021 roku w Zielonej Górze, czy Srebrny Medal podczas Eno Expo 2021 to tylko część zdobytych wyróżnień. Odwiedzając Folwark będziecie mieli możliwość również skorzystania z turystyki konnej, mini spa, wynajmu rowerów czy odwiedzenia sklepu i kawiarenki ,,Spichlerz Smaków”.
Co jeszcze?
Wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie? To jeszcze nie wszystko! Czy znacie Sery ze Świerkowej Doliny (Sierczynek 49, Trzciel)? Produkowane są właśnie tu –
w powiecie międzyrzeckim. Spróbujcie! Warto. Zakupicie je m.in. w sklepach stacjonarnych oraz na targowiskach miejskich.
Szukam nietuzinkowego rękodzieła
Nieopodal Międzyrzecza znajduje się miejsce cudowne, wyjątkowe, w którym powstają rzeczy, które umilą dzień i wieczór każdemu miłośnikowi kwiatów. Mowa
o Silnej Lawendzie (Silna 44). Tutaj powstaje wszelkie rękodzieło związane oczywiście z lawendą – świeczki, poduszeczki, czy mydełka. Możliwy jest zakup wysyłkowy, bądź na targowiskach i sklepach stacjonarnych. Na miejscu organizowane są również pokazy destylacji ziół oraz pokazy florystyczne. Rękodzielnicze torby oraz poduszki znajdziecie z kolei, dzięki Tuli&Bags (Skwierzyna). Zapoznajcie się z ich ofertą online. Szczegóły kontaktowe, tak jak do wszystkich producentów znajdziecie oczywiście w Nawigatorze Lubuskim.
Macie ochotę na coś słodkiego?
Czas na słodkie zakończenie dzisiejszej podróży. Zapraszamy na deser, jedyny w swoim rodzaju, czyli Czyste Lody Tradycyjne (ul. Wesoła 11, Międzyrzecz). To smak prawdziwego nieba na bazie naturalnych składników. Spróbujcie!
Prosimy o wcześniejsze skontaktowanie się z wyżej wymienionymi miejscami w celu rezerwacji terminu, bądź uzyskaniu informacji o aktualnej ofercie. Wszystkie namiary znajdą Państwo w publikacji Nawigator Lubuski!
Informujemy, że nabór do mapy lubuskich producentów jest już zakończony. Chcecie pojawić się w publikacji o lubuskich producentach? Zaobserwujcie Facebooka Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego! Wszelkie informacje o naborach do publikacji pojawiają się właśnie tam i na stronie internetowej www.lcpr.pl
Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej. Już wkrótce przedstawimy Wam kolejne powiaty z mapy lubuskich producentów – Nawigator Lubuski.
Chcecie dowiedzieć się więcej?
Zobaczcie mapę w wersji online http://www.lcpr.pl/nawigator
Wszelkie pytania dotyczące publikacji prosimy kierować do Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego mailowo marketing@lcpr.pl lub telefonicznie 501 045 857.
Informacje podane w artykule bazują na danych przesłanych przez producentów przed oddaniem publikacji do druku.
Artykuł oraz materiały graficzne: Justyna Gray, Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego
Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego województwa lubuskiego