Karczma Taberska

Polski

Zapraszamy w podróż do dawnych kramskich i babimojskich gospodarstw…
Karczma Taberska powstała z zamiłowania do tradycji. Jej właściciele pochodzą stąd  – Jola z Nowego Kramska i Marek z Babimostu – wyrastali w duchu zwyczajów Regionu Kozła, gdzie kuchnia stanowiła ważny element życia codziennego.
Kaczka z jabłkami, szynka w „chlebie Reimanna”, cienki placek na „ruchadłach” – to niektóre  z dań, przyrządzanych przez tutejsze gospodynie. Takie właśnie smaki wspominamy w naszej Karczmie.
Oprócz kramskich i babimojskich specjałów polecamy także najlepsze dania kuchni polskiej. Smacznie, swojsko i w unikalnym klimacie. Cały zespół dokłada wszelkich starań, aby Karczma Taberska kojarzyła się ze znakomitą domową kuchnią i rodzinną atmosferą!
Warto odwiedzić Karczmę Taberska nie tylko ze względu na pyszną kuchnię, ale też by odpocząć i ciekawie spędzić czas wolny. Na tyłach Karczmy, na świeżym powietrzu, przygotowaliśmy stoły z zadaszeniem, a dla dzieci ogrodzony i bezpieczny plac zabaw. Dodatkowo maluchy mogą nakarmić nasze zwierzaki – konie, owce i kozy, które niedaleko Karczmy mają swój dom, a także wziąć udział w rozmaitych zajęciach organizowanych przez Ciocie Jolę w ramach jej Akademii.
Karczma Taberska to świetne miejsce na wakacje czy weekendowy odpoczynek. Do dyspozycji naszych Gości mamy 200 miejsc noclegowych, w tym domki nad jeziorem, Gościniec u Tekli oraz Dwór Kolesin, przepiękny hotel położne nad Jeziorem Wojnowskim, w miejscowości Kolesin. 
Malownicza okolica zachwyca i zachęca do aktywnego spędzania czasu. Ścieżki rowerowe, trasy biegowe, prowadzą przez pola, lasy i urocze małe wioski. 
W naszym drugim obiekcie, w Dworze Kolesin, można wypożyczyć kajaki i rowery wodne, i popływać po pięknym Jeziorze Wojnowskim. Niesamowitą atrakcją jest ECO SPA nad jeziorem, jedyne takie w regionie. Sauna, jucuzzi, balie dla dwojga a to wszystko pod gołym niebem, z widokiem na jezioro.  
Karczma Taberska to idealne miejsce dla miłośników regionalizmu, pragnących odpocząć w sielskim klimacie, z dala od skupisk ludzkich, w otoczeniu przyrody i zwierząt. 
Cudowny klimat spokojnej wioski, otaczające pola i lasy, to tylko kilka atutów naszego położenia. Warto przyjechać i się przekonać!
Z całego serca pragniemy, by nasi Goście poczuli sławną polską gościnność, niepowtarzalny charakter tego miejsca i skosztowali wyśmienitej kuchni!
Zapraszamy do Karczmy Taberskiej w Janowcu!

Szczegółu i rezerwacja: 68 351 11 30
e-mail: info@karczmataberska.pl 
www.karczmataberska.pl 
Adres: Janowiec 1
 

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego województwa lubuskiego