Festiwal światła w Parku Mużakowskim- zapraszamy 4.03.2023

Jest to impreza, która posiada już swoją tradycję. Jednak w dwóch poprzednich latach - z wiadomych względów - nie odbyła się.

W tym dniu (04.03.2023 r.) każdy, kto tylko będzie miał takie życzenie, może wziąć udział w imprezie. Wyznaczonych jest pięć tras (czyli będzie 5 grup), którymi uczestnicy będą się przemieszczali. Miejscem docelowym dla wszystkich będzie Nowy Zamek. Każda grupa zostanie zaopatrzona w lampiony. Przy czym lampiony będą w pięciu kolorach (zgodnie z liczbą grup). Cztery trasy wyznaczone są tylko po zachodniej (niemieckiej) części parku, a jedna rozpocznie spacer od punktu informacji turystycznej, znajdującego się przy wejściu do parku (w pobliżu budynku przy ul. Hutniczej 19). Start spod pit nastąpi o godz. 18.30. Przy czym my, jako przewodnicy mużakowscy, będziemy na posterunku najpóźniej o godz. 17.00. Wówczas to rozpoczniemy wydawanie lampionów. Przy pit dla uczestników spaceru rozpalimy ognisko i przygotujemy ciepłe napoje (kawa, herbata).

Na Łące Zamkowej zostaną przygotowane stoiska, w których będzie można kupić coś do zjedzenia i wypicia (równie dobrze można zabrać ze sobą to, co kto lubi). Zapewne będzie przygrywała jakaś kapela i przygotowany zostanie pokaz świateł lub ogni.

Impreza za każdym razem cieszyła się sporym zainteresowaniem. Bywało, że brało w niej udział nawet kilkaset osób! Piszę tutaj tylko o trasie rozpoczynającej się po wschodniej (polskiej) części parku.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego województwa lubuskiego