Festiwal Kulinarny Borów Dolnośląskich "Ale pasztet"

Festiwal Kulinarny Borów Dolnośląskich "Ale pasztet" to cykliczne wydarzenie mające na celu promocję kuchni osiedleńców z różnych części kraju i świata zasymilowanych w tym regionie. Zastanawiając się nad wspólnym mianownikiem łączącym bogatą mieszankę narodowościową zamieszkującą ten region uznaliśmy, że to właśnie pasztet jest tą potrawą, która niezależnie od części globu jest nieodzowna w każdej kuchni.
Tegoroczna edycja Festiwalu połączona została z jarmarkiem pn. Jesienny tygiel smaków, czyli Festiwal (i nie tylko) kulinarnych tradycji Borów Dolnośląskich. W trakcie imprezy zaprezentują się Lokalni producenci, rękodzielnicy i wystawcy. Całość uświetnią występy zespołów folklorystycznych oraz możliwość degustacji zgłoszonych do konkursów potraw. Jak co roku będą to pasztety, nalewki oraz przygotowywane na oczach widzów dania jednogarnkowe czyli kociołki.
Festiwal odbędzie się 17 października na terenie Zamku w Kliczkowie (gmina Osiecznica) od godziny 10:00 natomiast zmagania kucharzy amatorów od godziny 12:00. Zachęcamy wszystkich do rywalizacji i sprawdzenia własnych przepisów oraz ich oceny z ust ekspertów.
Patronat nad imprezą przyjęła Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR"

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego województwa lubuskiego