CZAS NA LUBUSSKIE -podróż do dawnych kramskich i babimojskich gospodarstw

Polski

Karczma Taberska powstała z zamiłowania do tradycji. Jej właściciele pochodzą stąd – Jola z Nowego Kramska i Marek z Babimostu – wyrastali w duchu zwyczajów Regionu Kozła, gdzie kuchnia stanowiła ważny element życia codziennego.

Kaczka z jabłkami, szynka w „chlebie Reimanna”, cienki placek na „ruchadłach” – to niektóre z dań, przyrządzanych przez tutejsze gospodynie. Takie właśnie smaki wspominamy w naszej Karczmie.

Oprócz kramskich i babimojskich specjałów polecamy także najlepsze dania kuchni polskiej. Smacznie, swojsko i w unikalnym klimacie. Cały zespół dokłada wszelkich starań, aby Karczma Taberska kojarzyła się ze znakomitą domową kuchnią i rodzinną atmosferą!

Warto odwiedzić Karczmę Taberska nie tylko ze względu na pyszną kuchnię, ale też by odpocząć i ciekawie spędzić czas wolny. Na tyłach Karczmy, na świeżym powietrzu, przygotowaliśmy stoły z zadaszeniem, a dla dzieci ogrodzony i bezpieczny plac zabaw. Dodatkowo maluchy mogą nakarmić nasze zwierzaki – konie, owce i kozy, które niedaleko Karczmy mają swój dom, a także wziąć udział w rozmaitych zajęciach organizowanych przez Ciocie Jolę w ramach jej Akademii.

Karczma Taberska to świetne miejsce na wakacje czy weekendowy odpoczynek. Do dyspozycji naszych Gości mamy 200 miejsc noclegowych, w tym domki nad jeziorem, Gościniec u Tekli oraz Dwór Kolesin, przepiękny hotel położne nad Jeziorem Wojnowskim, w miejscowości Kolesin.

Karczma Taberska to idealne miejsce dla miłośników regionalizmu, pragnących odpocząć   w sielskim klimacie, z dala od skupisk ludzkich, w otoczeniu przyrody i zwierząt.

więcej na www.karczmataberska.pl

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego województwa lubuskiego