CZAS NA LUBUSKIE -Od kultury wina do kultury i balansu ciała Pałac Mierzęcin

Polski

W Pałacu Mierzęcin wykształciła się wysoka kultura zabiegów wpływających na kondycję ciała i regenerację. Dzięki wysoko rozwiniętym procesom dotyczącym rozwijania winnicy, od kilkunastu lat Goście obiektu mogą korzystać z Grape Spa, to znaczy ośrodka „beauty” i odnowy, należącego do Pałacu Mierzęcin. To, co wyróżnia Grape Spa spośród innych, to winoterapia oraz autorskie zabiegi oparte o receptury tworzone na bazie surowców, pochodzących z winnicy. Bardzo rzadko na mapie Polski spotyka się miejsce, które w tak dużej konsekwencji buduje swoją jakość oraz osobliwość, rozumianą jako połączenie i wpływ rozwijanych przez siebie obszarów infrastruktury.

Slow food, jako przedsmak slow life

Od wielu lat różne obszary gastronomii cieszą się coraz większym zainteresowaniem oraz wnikliwością ludzi szukających jakościowych doznań płynących z zaplecza kulinarnego. Nawyki żywieniowe Gości istotnie się zmieniają, a co za tym idzie – rozwijają Zespół i zaplecze Pałacu Mierzęcin. W zależności od pory roku, każdy Gość hotelowy może skorzystać z menu Restauracji Pałacowej lub Destylarni. To znaczy: dwóch stymulujących się jakością kuchni, doglądanych przez cenionego w środowisku szefa kuchni. To, co możecie „spotkać” na swoim talerzu, to kolor, zdrowie i najwyższą jakość produktów, serwowaną z kulturą oraz otwartością na potrzeby Gości. Dodatkowym wyróżnikiem Pałacu Mierzęcin są wyśmienite produkty ze spiżarni. Aktualnie wiodącym autorskim produktem jest olej porowy oraz miód malinowy. Tandem ten wraz z winem dostępny jest wyłącznie w Pałacu Mierzęcin.

 

Natura, rekreacja, głęboki, kojący oddech

W mentalności Polaków coraz solidniej zakorzenia się pojęcie: slow life. O ile nadal wielu z nas stara się definiować to wyrażenie samodzielnie i zgodnie ze swoim trybem życia, da się zauważyć, że  rdzeniem myślenia o zbalansowanym życiu staje się czas poświęcany na sport, rekreację oraz czas spędzany w otoczeniu natury. Śmiało można wskazać, że infrastruktura Pałacu Mierzęcin, znajdująca się w otoczeniu Puszy Noteckiej, jezior, lasów, polan i łąk, w bardzo jednoznaczny sposób zaspokaja nawet najgłębsze pragnienie obcowania w dziewiczym otoczeniu natury. Jeśli natomiast w grę wchodzi aspekt aktywnego wypoczynku, każdy z Gości może skorzystać z udogodnień obiektu to znaczy: oferty dot. jazdy konno, gdyż Pałac Mierzęcin posiada swoją stajnię, z tras biegowych i nordic walking, kortów tenisowych, spływów kajakowych i wielu innych. Wszystko po to, aby Goście czuli się tutaj wyjątkowo.

więcej na  www.palacmierzecin.pl

 

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego województwa lubuskiego