19. edycja konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT- o Lubuską Perłę Turystyczną

Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR"  ogłasza nabór do  edycji  regionalnej   19  konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny. Na laureatów czekają LUBUSKIE PERŁY TURYSTYCZNE , a  na zwycięzców w edycji centralnej prestiżowe Certyfikaty POT oraz cenne wsparcie promocyjne.

Polska Organizacja Turystyczna wspólnie z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi  od wielu lat realizuje konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny. Jego celem jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie, przyjazne turystom i dają wiele możliwości spędzenia wolnego czasu.

W edycji regionalnej tradycyjnie laureaci otrzymują Lubuskie Perły Turystyczne i są nominowani do edycji centralnej. W edycji centralnej można otrzymać Certyfikat POT. 

Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej to najważniejsza nagroda w branży. Stanowi ona rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Podnosi rangę produktu turystycznego,  wzmacnia jego pozycję w ofertach dla klientów, dzięki czemu marka danego produktu staje się rozpoznawalna w całym kraju a nawet za granicą.

Certyfikaty POT przyznawane są produktom turystycznym, które należą do jednej z następujących kategorii: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna, obiekt, szlak, miejsce – obszar. Produkty turystyczne zgłoszone do konkursu ubiegają się o kilka rodzajów Certyfikatów. Najbardziej prestiżowym, którego wybór wzbudza najwięcej emocji, jest Złoty Certyfikat. Może go otrzymać produkt turystyczny za wyjątkowy rozwój swojej działalności, nie wcześniej niż po upływie trzech lat od daty otrzymania Certyfikatu POT. W ubiegłym roku otrzymało go Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu. Kapituła konkursowa przyznaje również Certyfikat Specjalny produktowi, który na rynku jest stosunkowo krótko, bo mniej niż dwa lata, lecz posiada duży potencjał.

- Prestiż, potwierdzenie jakości i promocja miejsc wyjątkowych – Certyfikaty POT nie bez powodu uznawane są za najważniejszą nagrodę w branży. Zachęcam do ubiegania się o to wyróżnienie, ponieważ, jak doskonale pokazują przykłady laureatów poprzednich edycji, stanowi ono olbrzymie wsparcie w rozwoju destynacji i oferty turystycznej naszego kraju – przyznał Prezes POT Rafał Szmytke.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostaną objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna o wartości 200 tys. złotych.

Etapy konkursu:

  1. Etap I – regionalny: 07.07.2022 r.  do 07.09.2022

(Termin przyjmowania zgłoszeń od ROT-ów przez POT drogą on-line – 16.09.2022 r.)

  1. Etap II – ogólnopolski: 19.09. – 27.10.2022 r.
  2. Ceremonia wręczenia Certyfikatów: listopad/grudzień 2022 r. (stacjonarnie lub w trybie online w zależności od bieżącej sytuacji pandemicznej).

Powyższe terminy w uzasadnionych przypadkach mogą zostać zmienione.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie! https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs

 

 

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego województwa lubuskiego