Zapraszamy do zapoznania się z mapą lubuskich producentów – Nawigator Lubuski, wydaną przez Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego. Odkryjmy wspólnie lubuskie smaki i rękodzieło, powstające niedaleko Waszego miejsca zamieszkania. Mamy nadzieję, że dzięki mapie znajdziecie miejsca z produktami, które zadowolą Wasze kubki smakowe, a oferowane rękodzieło spełnią oczekiwania estetyczne.
W niniejszym artykule znajdą Państwo informacje o producentach, którzy wypełnili formularz zgłoszeniowy, w celu pojawienia się w publikacji.
Jakie produkty regionalne znajdziemy w powiecie sulęcińskim?
Naszą dzisiejszą przygodę można by było opisać typowo. Smacznie, regionalnie, inspirująco… Jeżeli śledzicie nasze artykuły to doskonale wiemy, że takie epitety już się pojawiały. Wspominaliśmy również o bogatej ofercie branży pszczelarskiej, czy gospodarstwach agroturystycznych. Chcemy jednak naszymi artykułami podkreślić, że województwo lubuskie w całym swoim przekroju posiada fachowców, którzy są doskonali w wytwarzaniu swoich produktów, którzy sprawiają, że lubuskie mimo braku zidentyfikowanej kuchni i rękodzieła można opisać jako miejsce, w którym tworzy się z sercem i pasją, a w wyniku czego powstają produkty wysokiej klasy.
Kwiaty w podziękowaniu
Na wstępie naszej wyprawy chcemy Wam podziękować, że cały czas jesteście
z nami i śledzicie szlak smaków i rękodzieła województwa lubuskiego, które Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego stworzyło wraz z producentami, którzy wypełnili formularz zgłoszeniowy do mapy ,,Nawigator Lubuski”. My możemy Wam podziękować tylko w formie pisemnej, ale domniemamy, że jesteście, bądź chcecie zostać Koneserami Produktów Regionalnych i zasmakować oraz zainspirować tym, co staramy się opisać. Zabieramy Was na początku do Krzeszyc, w których funkcjonuje Pracownia Florystyczna Kwiaciarnia Pani Grażyny Głowaczewskiej (ul. Słoneczna 17A, Krzeszyce). Jak wiemy niezwykle ważne są słowa, jednak jeżeli macie możliwość zachęcamy do podarowania bliskim osobom pięknego bukietu kwiatów, który zapewni uśmiech na twarzy nawet w najbardziej pochmurny dzień. Kwiaty
z Pracowni Florystycznej zakupicie również wysyłkowo oraz podczas lokalnych wydarzeń plenerowych.
A może coś na osłodę?
Do kwiatów coś na osłodę? Jak najbardziej! Dziś jednak nie będą to czekoladki, ale kwintesencja naszych kulinarnych wypraw, czyli miód. Słodkie złoto, które można
(a nawet trzeba!) jeść. W powiecie sulęcińskim znajdziecie je m.in. w Gospodarstwie Pszczelarskim Dutkowiak (ul. Jana Paska 68, Sulęcin). Czy wiecie, że funkcjonuje ono już od ponad 40 lat!? Ta długotrwała tradycja i pasja przekłada się również na wyróżnienia, jakim jest Perła w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo. Po wcześniejszym umówieniu na miejscu istnieje możliwość zwiedzenia pasieki, obserwacji życia pszczół, czy posmakowania miodu prosto z wirówki. To nie jedyne pszczelarskie miejsce z powiatu sulęcińskiego w Nawigatorze Lubuskim! Kolejne znajdziecie w Sulęcinie. Mowa o Rogosiowej Pasiece, z której miody kupicie wysyłkowo, czy na targowiskach miejskich. Odwiedźcie stronę internetową, podaną
w mapie lubuskich producentów i sprawdźcie ich ofertę.
Więcej!
To nie wszystko! W powiecie sulęcińskim działa również Masarnia Kucharscy
(ul. Łąkowa 1A, Torzym). Znajdziecie tam pełen przekrój produktów mięsnych, które zakupić można w sklepie stacjonarnym, wysyłkowo, czy na targowiskach miejskich, bądź targach dedykowanych sprzedaży produktów regionalnych.
Ufff… odpocznijmy!
Już czas na odpoczynek? Czemu nie, w końcu to nasza siódma wyprawa, a kolejne przed nami. Zapraszamy do Agroturystyki u Ostrowskich (Chartów 15), uznane
w 2017 roku przez Lotur za najładniejsze gospodarstwo agroturystyczne. Spędzicie tu spokojnie czas odpoczywając od miasta, w towarzystwie zwierząt, przy wędkowaniu, czy podczas uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych (Psssss…. na terenie agroturystyki jest również pasieka Bzzzz…). A może wolicie odpocząć przy aromatycznej kawie? Taka wypalana jest w Palarni Kawy Progusta (Rogi 17). Na miejscu będziecie mieli możliwość zwiedzenia palarni, czy po wcześniejszym umówieniu zorganizowania imprezy przy kawie.
Prosimy o wcześniejsze skontaktowanie się z wyżej wymienionymi miejscami w celu rezerwacji terminu, bądź uzyskaniu informacji o aktualnej ofercie. Wszystkie namiary znajdą Państwo w publikacji Nawigator Lubuski!
Chcecie dowiedzieć się więcej?
Zobaczcie mapę w wersji online http://www.lcpr.pl/nawigator
Wszelkie pytania dotyczące publikacji prosimy kierować do Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego mailowo marketing@lcpr.pl lub telefonicznie 501 045 857.
Informacje podane w artykule bazują na danych przesłanych przez producentów przed oddaniem publikacji do druku.
Artykuł oraz materiały graficzne: Justyna Gray, Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego
Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego województwa lubuskiego