www.drzonkow.pl


 

REGIONALNE ZAWODY W UJEŻDŻENIU

     W terminie 15-16 lipca 2017 r. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbędą się Regionalne Zawody w ujeżdżeniu oraz eliminacje do Mistrzostw Polski Młodych Koni w ujeżdżeniu. Zawody wpisały się już na stałe w kalendarz imprez sportowych jakie odbywają się w Drzonkowie. Ostatnio mieliśmy zaszczyt gościć zawodników nie tylko z całej Zachodniej Polski, ale również zawodników z Niemiec. Ujeżdżenie jest olimpijską konkurencja jeździectwa wspieraną przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). W nowoczesnym ujeżdżeniu, jeździec i koń wykonują serię określonych wcześniej ruchów, zwanych figurami na czworokątnej arenie, zwanej czworobokiem. Znajomość podstaw tej dyscypliny jest konieczna przy uprawianiu innych dyscyplin jeździeckich, np. skoków. Tym razem program zawodów został rozszerzony o eliminacje do Mistrzostw Polski Młodych Koni w ujeżdżeniu oraz programy dowolne z muzyką (tzw. Kür). Jeździec wykonuje w nich własny program ułożony z określonego zestawu ruchów i figur (w zależności od klasy trudności programu) z odpowiednio dobranym podkładem muzycznym. Program dowolny zawiera jednakże określone elementy obowiązkowe.


 

REGIONALNO-TOWARZYSKIE ZAWODY W SKOKACH


     W dniu 22 lipca 2017 r. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbędą się Regionalno-Towarzyskie Zawody w skokach, których organizatorem jest Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków. Uczestnicy sprawdzą swoje umiejętności w konkursach klasy: LL, L, L,P, N,C.

 


 

GARBOBRANIE

 

     Stowarzyszenie Miłośników VW Garbusa zaprasza do udziału w IX Zlocie VW Garbusa. Garbobranie odbędzie się w dniach 28-30 lipca 2017 r. na polu campingowym w WOSiR Drzonków. Oficjalne otwarcie odbędzie się w piątek (28 lipca br.) o godz. 19.00. 29 lipca 2017 r. (sobota) o godz. 11.30 rozpocznie się parada Garbusów do centrum Zielonej Góry w asyście motocyklistów. Z kolei po godz. 13.30 na terenie Ośrodka odbędzie się  pokaz samochodów zabytkowych z Lubuskiego Ruchu Klasyków.