Szanowni Obywatele i Sympatycy Rzeczpospolitej Ptasiej!

 

 

Przypomnimy jeszcze o tym, czym zajmowaliśmy się w ubiegłym roku.
 
- Miłośników spływów kajakowych ucieszy zapewne informacja, iż wyznaczyliśmy dla nich 12 kilometrowy szlak zimorodka Postomią od Lemierzyc do Słońska.

- Aby urozmaicić otwarty krajobraz doliny dolnej Warty, wraz z turystami posadziliśmy 109 drzew przy gminnych drogach, w ramach lokalnej inicjatywy „Aleje dla obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej”. Akcja ta była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Fundacji EkoRozwoju.

- W czerwcu odbyła się kolejna Maurycjada, tym razem w rytmie brazylijskiej samby. Zorganizowaliśmy ją m. in. dzięki otrzymanej od Państwa darowiźnie 1%, która wpłynęła
w kwocie 6 620,10 zł. Bardzo za nią dziękujemy, a rozliczenie zamieściliśmy tu (link).

Będziemy wdzięczni, jeśli ktoś z Państwa przekaże nam 1% podatku również za 2016 r. 
- W lipcu na ptasich szlakach zorganizowaliśmy Rajd pieszo-rowerowy, który miał charakter gry terenowej. Zadowolenie uczestników skłoniło nas do kontynuacji tego pomysłu, dlatego też w tym roku 25 czerwca zapraszamy na Rajd „Szlakiem Maurycego”. Chcemy, aby spotkali się na nim zarówno miłośnicy przyrody, jak i historii regionu Ujście Warty.

Ale wracając do tego roku, przypominamy o najbliższych planach Towarzystwa Przyjaciół Słońska. Rozpoczęliśmy już sadzenie kolejnych drzew. Pierwsze 12 wierzb i topól białych posadzili w tym tygodniu przebywający w Słońsku obywatele Rzeczpospolitej Ptasiej ze Szczecina, Gorzowa i Poznania. Zapraszamy chętnych do udziału w sadzeniu, dzięki czemu, każdy będzie mógł mieć swoje drzewo w Ujściu Warty.