Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny, o Lubuską Perłę Turystyczną 2017

został rozstrzygnięty !


 

 

Miło nam poinformować Państwa , że tegoroczny Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny o LUBUSKĄ PERŁĘ

TURYSTYCZNĄ - został rozstrzygnięty.

 Znalezione obrazy dla zapytania lotur

 

Lubuska Kapituła wybrała trzy najlepsze Produkty:

 

1. Pałac Wiechlice - rodzinne miejsce szczęśliwości

2. Rejsy tematyczne po Odrze - statki pasażerskie Zefir i Laguna

3. Zespół średniowiecznych fortyfikacji obronnych w Strzelcach Krajeńskich

Wyróżnienie przyznano Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego

 

Gratulujemy!

   


Kapituła nominowała trzy najlepsze produkty do edycji Centralnej o Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, jednocześnie Kapituła nominowała  " Pałac Wiechlice - rodzinne miejsce szczęśliwości" do Certyfikatu Internautów, wszystkich internautów zachęcamy do głosowania. Zwycięzcą gratulujemy!

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie Lubuskich Pereł Turystycznych zwycięzcą odbędzie się podczas  Konferencji organizowanej przez Lubuską Regionalną Organizację Turystyczną  "LOTUR" w grudniu br.

 

Członkom Kapituły serdecznie dziękujemy za współpracę i ocenę.


 


LAUREACI KONKURSU:


 

Pałac Wiechlice - rodzinne miejsce szczęśliwości

Pałac Wiechlice – rodzinne miejsce szczęśliwości to idealne miejsce na znalezienie równowagi ciała i umysłu. W otoczeniu natury, inspirowani mnóstwem atrakcji Goście pałacu mogą spędzić niezapomniane chwile. Kompleks składa się z 5 budynków, letniego tarasu restauracyjnego o powierzchni 300m2 pokrytego płytą  z piaskowca, 4h parku ze starodrzewiem, 1h winnicy, stawu z prywatną piaszczystą plażą. Obiekt liczy 47 pokoi hotelowych w tym 11 apartamentów, cztery sale restauracyjne oraz SPA z klimatycznym basenem, strefą relaksu oraz gabinetami zabiegowymi. Na terenie obiektu znajduje się również ogród warzywny, z którego to plony serwowane są gościom restauracji Pałacu Wiechlice. W obiekcie znajduje się również wędzarnia, z której to mięsa jak i ryby podawane są na śniadania.

Rejsy tematyczne po Odrze - statki pasażerskie Zefir i Laguna

Rejsy tematyczne, obok harmonogramowych rejsów biletowanych, stanowią główną ofertę Armatora statków wycieczkowych oraz pełnią bardzo istotną rolę            w jego misji, jaką jest odwrócenie mieszkańców regionu do twarzą do rzeki                 i przywrócenie jej dawnego znaczenia w turystyce. Dodatkowo, dzięki swojej atrakcyjności, są doskonałym uzupełnieniem oferty turystycznej województwa        i generują dodatkowy ruch turystyczny w regionie. Rejsy tematyczne, poprzez swoją różnorodność, stanowią bardzo ciekawą atrakcję nie tylko lokalnie. Oferta skierowana jest bowiem do wszystkich grup wiekowych i pod kątem wielu różnych zainteresowań, co sprawia, że nasze statki, a tym samym województwo, odwiedzają goście zarówno zza granicy, jak i z sąsiednich województw, a także      z głębi kraju.

Zespół średniowiecznych fortyfikacji obronnych w Strzelcach Krajeńskich

Zespół średniowiecznych fortyfikacji obronnych w Strzelcach Krajeńskich. W skład zespołu wchodzą miejskie mury obronne, Brama Młyńska i Baszta Więzienna. Średniowieczny zespół fortyfikacji obronnych w Strzelcach jest jednym z najlepiej zachowanych w Polsce. Strzelce już po lokacji średniowiecznego miasta, w latach 1272-1290, otoczono murami obronnymi z nieobrobionego kamienia polnego. Do dnia dzisiejszego przetrwał mur długości 1640 m z zachowanymi 36. basztami łupinowymi. Brama Młyńska jedna z dwóch istniejących niegdyś bram miejskich. Wybudowana została w pierwszej połowie XV wieku. Stanowi element średniowiecznego systemu fortyfikacyjnego miasta. Murowana z cegły, czterokondygnacyjna z przejazdem ostrołukowym. W przeszłości Brama Młyńska wyposażona była w bronę (kratę).